Reha

Reha

ESIETENDUS 10. oktoober 2015

autor Andri Luup
lavastaja Andri Luup
kunstnik Maarja Naan
helikujundaja Tõnis Leemets
valguskunstnik Helvin Kaljula
koreograaf Tiina Mölder
produtsent Ere Naat-Tammepuu

OSADES
Bill Kristjan Üksküla, Bogatkin Tiina Mölder, Enrico Mihkel Vooglaid, Goldie Katariina Tamm, Ricarda Elisabeth Peterson, Richie Nero Urke

Mida teha, kui sa ühel ilusal päeval ärkad suures mängus, kus mängitakse suurte panuste peale, aga sina oled nagu äsjasündinud. Kõik on uus ja tundmatu, teised sinu ümber osavad ja kogenud. Kas kohaneda kiiresti mängureeglitega või minna oma teed? Selles on küsimus. Kuidas jõuda järgmisele levelile? Kvalitatiivse hüppeni? Ja kes võidab selle mängu? Kas peale jääb algaja õnn või ülim kogemus? Kes on see üks ja õnnelik võitja? Kes on kõige ägedam?

Andri Luup on näitekirjanik ja lavastaja, kelle loomingust leiab meeldivalt suure annuse absurdi ja elutervet huumorit. Kuigi kaasaegsetele on Luup imselt teada ka kui Theatrumi näitleja, väärivad siinkohal märkimist Luubi lavastused, kuna ta on kirjutanud neile ka ise teksti. Lavastused “Fööniks” ja “Pruuniks” (Theatrum), “Piloot” (Ugala) ning “Tuvi” (MTÜ Arhipelaag) on kõik nn algupärandid. “Piloot” kandideeris 2010. a. Eesti Teatri aastaauhindade jagamisel parima lavastuse tiitlile. “Tuvi” esietendus paralleelselt nii Ameerika Ühendriikides, lavastajaks nüüdseks nimekas Sean Daniels, kui ka Tallinnas, kus oli lavastajaks Maria Peterson. Mõlemal mandril oli publiku vastuvõtt südamlik. Füüsilise ja vaimse vormi hoidmiseks mängib Luup regulaarselt jalgpalli.

Eelseisvaid etendusi ei ole