Theatrum toob lavale kammi kahes tükis

 

Theatrum toob lavale kammi kahes tükis
ERR 13.10.2015

 

14. oktoobril esietendub Theatrumis Andri Luubi komöödia “Reha”, milles teevad kaasa Katariina Tamm, Kristjan Üksküla, Nero Urke, Mihkel Vooglaid, Elisabeth Peterson ja Tiina Mölder. “Reha” on mäng selle peale, kuidas saada hakkama uudses ja ootamatus olukorras ning kuidas sellest võitjana välja tulla.
Mida teha, kui sa ühel ilusal päeval ärkad suures mängus, kus mängitakse kõrgete panuste peale, aga sina oled nagu äsjasündinud, küsib Theatrum uues lavastuses. Kõik on uus ja tundmatu, teised sinu ümber osavad ja kogenud. Kas kohaneda kiiresti mängureeglitega või minna oma teed?

Vastust otsitakse ka küsimustele, kuidas jõuda järgmisele levelile? Kvalitatiivse hüppeni? Ja kes võidab selle mängu? Kas peale jääb algaja õnn või ülim kogemus? Kes on see üks ja õnnelik võitja? Kes on kõige ägedam?

“Minu jaoks on viimasel ajal häiriv, kui äge kõik ümberringi on, ja mu sooviks on kujutada, kuidas kõigi väline lahedus põrkub ühe inimese sisemise lahedusega,” kommenteeris lavastaja Andri Luup. “”Rehas” me näeme inimest, kes just sünnib, ja juba kõik ootavad temalt, et ta kasvaks kiiresti suureks ning võtaks kõik mängureeglid kohe omaks. Aga temal on tema oma rida ja oma teema, mis teistele nii häiriv tundub, et on ilmvõimatu sellega leppida. Pealegi on tema irratsionaalsus segav, selle praktiline väärtus on olematu. Inimene ilma kasutegurita, mida temaga teha?”

Andri Luup on näitekirjanik ja lavastaja, kelle loomingust leiab meeldivalt suure annuse absurdi ja elutervet huumorit. Kuigi kaasaegsetele on Luup imselt teada ka kui Theatrumi näitleja, väärivad siinkohal märkimist Luubi lavastused, kuna ta on kirjutanud neile ka ise teksti. Lavastused “Fööniks” ja “Pruuniks” (Theatrum), “Piloot” (Ugala) ning “Tuvi” (MTÜ Arhipelaag) on kõik nn algupärandid. “Piloot” kandideeris 2010. a. Eesti Teatri aastaauhindade jagamisel parima lavastuse tiitlile. “Tuvi” esietendus paralleelselt nii Ameerika Ühendriikides, lavastajaks nüüdseks nimekas Sean Daniels, kui ka Tallinnas, kus oli lavastajaks Maria Peterson. Mõlemal mandril oli publiku vastuvõtt südamlik. Füüsilise ja vaimse vormi hoidmiseks mängib Luup regulaarselt jalgpalli.

R E H A

kamm kahes tükis

Autor / Lavastaja Andri Luup

Kunstnik Maarja Naan / Koreograaf Tiina Mölder / Helikunstnik Tõnis Leemets / Valguskunstnik Helvin Kaljula

Osades: Nero Urke, Tiina Mölder, Katariina Tamm (NUKU), Kristjan Üksküla (Tallinna Linnateater), Elisabeth Peterson ja Mihkel Vooglaid

Etendusele häälestumiseks mängi ka REHA mängu.

Etendused 14., 15., 21., 22. ja 23. oktoobril, 18., 21. ja 22. novembril 2015 kl 19:00 Theatrumi saalis (Vene 14, Tallinn)

 

viide allikale