Misantroop

Misantroop

Eelseisvaid etendusi ei ole

ESIETENDUS 4. juuni 2011

autor Jean-Baptiste Molière
tõlkija August Sang
lavastaja Lembit Peterson
kunstnik Laura Pählapuu
muusikaline kujundus Marius Peterson ja Peeter Klaas
valguskunstnik Helvin Kaljula
koreograaf Tiina Mölder
produtsent Ere Naat
etenduse juht Rea Haljasmäe

OSADES (esialgne koosseis)
Alceste Ott Aardam, Philinte Marius Peterson, Oronte Andri Luup, Célimène Laura Peterson Aardam, Éliante Eva Eensaar, Arsinoé Anneli Tuulik, Acaste Helvin Kaljula, Clitandre Tarmo Song, Basque Peeter Klaas, Du Bois Mirko Rajas

Koosseis 2024: Laura Peterson Aardam, Eva Eensaar, Anneli Tuulik, Ott Aardam, Andri Luup, Marius Peterson, Helvin Kaljula, Tarmo Song, Mirko Rajas (Eesti Noorsooteater) või Erik Richard Salumäe

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 2 tundi ja 40 minutit.

„Misantroop” räägib inimesest, kes taotleb vooruslikku, jäägitult ausat eluviisi. Peategelase Alceste’i põhimõtted ja ideaalid – eelkõige ausus – pannakse proovile, lastes tal armuda Celimène’i, kelles „kõik aja pahed on koondunud kujukalt”.

Kas ja milleks on vajalik vooruslik elu? Theatrumi „Misantroop” pakub võimaluse nende küsimuste üle elavalt mõelda, tuues publiku ette klassikalise autori poolt sajandeid tagasi kirjapandud näidendi tegelaste käitumise ja hoiakute kaasaegse interpretatsiooni. Ja tundub, et Molière’i tegelaste ehedad ja vaimukad mõttekäigud, piire ületav ausus ja armumine, väärika ellujäämis(elu)võimaluse otsimine on omased ka tänapäeva eestlasele.

„Viimistletud harmooniline lavastustervik, milles Theatrumi näitlejate ansambel nõtkelt tunnetab ja vabalt vahendab värsside muusikat August Sanga espriiküllases tõlkes, kingib publikule lubatähe taanduda rabedast argipäevast, leida sisemist rahu ja aega süüvida olemuslikesse põhiküsimustesse./—/ Programmiline sõnumiselgus ja suutlikkus oma sõnumit vahendada praegusajas, kus ümberringi nii palju vaimu kurdistavat räpakat müra, oskus süveneda väärisnäitekirjandusse ja tahe mõtestada loomingu kaudu eluaega, teha seda haruldase sõnatundlikkuse ning mõttetäpsusega – see on Theatrumi pärisosa.” (Pille-Riin Purje, Postimees 15.06.2011)

„Lavastaja Lembit Peterson ja Theatrumi näitlejad on nagu ikka saanud hakkama väga stiilipuhta instseneeringuga. /—/ Olgugi August Sanga Molière’i tõlge teadagi ajastuülene šedööver, alati värske ja kaunis, on siiski rabav, kui loomulikult ja voolavalt Theatrum selle ette kannab.” (Kairi Prints, Eesti Ekspress 7.07.2011)

Eelseisvaid etendusi ei ole