UFO

ufo

ESIETENDUS 4. JUULI 2024 Viinistu katlamaja teatrisaalis

Autor Ivan Võrõpajev
Lavastaja Lembit Peterson
Tõlkija Tiit Alte
Kunstnik Kalju-Karl Kivi
Video- ja valguskunstnik Léon Allik
Helilooja Tõnis Leemets
Produtsent Ivo Leek

Osades: Ott Aardam, Andri Luup, Helvin Kaljula, Teele O’Brock, Laura Peterson-Aardam, Tarmo Song, Anna-Magdalena Peterson, Merlin Kivi, Jonathan Peterson, Mark Erik Savi
Instrumentalist: Tõnis Leemets

Etenduse päeval on pileti hind 40.- / 35.-

„Ufo” avaldub – maandub, veendub ja lavaldub – Viinistu katlamaja teatrisaalis.

Mis on ufo? Mida tähendab kohtuda ufoga? Mis tasandil see toimub? Kas olen ehk minagi juba kohtunud maavälise tsivilisatsiooniga, teadmata, et see oligi see? Millises reaalsuses selline kohtumine  aset leiab, kuidas me tajume reaalsust? Milline osa on siin meie hinge suurel ootusel, igatsusel ja lootusel parema maailma järele, kujutlusel ja fantaasial? Mis see kõik kokku „on”?

„Ufo” autor Ivan Võrõpajev (1974) on üks huvitavamaid kaasaja dramaturge, kelle näidendid püsivad aktuaalsena ja nende lavastusi on alati saatnud suur publikuhuvi kogu maailmas. Ka meil, Eestis. Theatrumi repertuaaris on olnud „Joobnud” ja „Delhi tants”, praegu mängime „Iraani konverentsi”.

Autor otsis interneti teel inimesi, kes väitsid, et neil on olnud kohtumine maavälise tsivilisatsiooniga. Ta valis paljude oma kogemusest rääkinud inimeste seast välja need, kelle lood tundusid kõige adekvaatsemad, kohtus nendega, filmis neid ja kirjutas nende lugude põhjal stsenaariumi. Nii avanesid paljude inimeste elu lood: nende hinged, samuti neid kujundanud olud ja igatsused.

Kuna kõiki intervjueeritud inimesi pole võimalik tunnistuste andmiseks kindlatel kellaaegadel ühte geograafilisse punkti koondada, siis on näitlejad võtnud enda peale ülesande nende karaktereid, kogemust ja sõnumeid meie ees avada.

Etenduse käigus annavad oma erilistest kohtumistest rõõmsalt ja samas tõsiselt tunnistust 9 meie planeedi eri paikadest pärit, erineva eluea ja kutsumusega, mitmesuguseid ameteid pidavat naist ja meest.

Kutsume teid veetma kaunist suvepäeva Viinistu kultuurikeskuses, et jalutada rannakülas, külastada kunstimuuseumi, mis sisaldab üht rikkalikumat valikut Eesti kunstist läbi aegade, ja viibida loojangu eel etendusel, mis kõneleb inimhinge rahu- ja koduigatsuse kogemise ootamatutest võimalustest meie äreval ajal.

Et saada uut jõudu ja rõõmu igapäevaste ülesannete lahendamiseks ja võimaluse kaasinimeste suuremate ootuste ja lootuste valguses endagi hinge vaadata.

Etendus on ühe vaheajaga ning kestab 3 tundi ja 15 minutit.

Grupibroneeringud e-posti aadressil pilet@theatrum.ee

Etendust saab külastada ratastooliga, ratastooli koha saab broneerida e-posti aadressil pilet@theatrum.ee

NB! Hilinejaid saali ei lubata

Etenduse piletiga on Viinistu Kunstimuuseumi külastus samal päeva 50% soodsam.

Toetajad: Sõbralt Sõbrale, Viru Reklaam, Midea, Calidum

R 16/08  19:00 Ufo Piletid Viinistu k/m
K 21/08  19:00 Ufo Piletid Viinistu k/m
N 22/08  19:00 Ufo Piletid Viinistu k/m
R 23/08  19:00 Ufo Piletid Viinistu k/m
P 25/08  16:00 Ufo Piletid Viinistu k/m