UFO avaldub – maandub, veendub ja lavaldub – Viinistu katlamaja teatrisaalis

UFO avaldub – maandub, veendub ja lavaldub – Viinistu katlamaja teatrisaalis
Postimees 6. mai 2024

Ivan Võrõpajevi näidendi  «UFO» lugemisproov Theatrumis. Lavastaja Lembit Peterson.
Ivan Võrõpajevi näidendi „UFO” lugemisproov Theatrumis. Lavastaja Lembit Peterson. Foto: Marius Peterson

Theatrumis algasid suvelavastuse „UFO” proovid. Ivan Võrõpajevi näidendil põhineva Lembit Petersoni lavastuse esietendus toimub 4. juulil Viinistu katlamaja teatrisaalis.

4. juulil esietendub Viinistu katlamaja teatrisaalis Lembit Petersoni ja Theatrumi uuslavastus „UFO”. Autor Ivan Võrõpajev (1974) on üks huvitavamaid kaasaja dramaturge, kelle näidendid püsivad aktuaalsena ja nende lavastusi on alati saatnud suur publikuhuvi kogu maailmas. Ka meil, Eestis. Theatrumi repertuaaris on olnud „Joobnud” ja „Delhi tants”, praegu mängime „Iraani konverentsi”.

Autor otsis interneti teel inimesi, kes väitsid, et neil on olnud kohtumine maavälise tsivilisatsiooniga. Ta valis paljude oma kogemusest rääkinud inimeste seast välja need, kelle lood tundusid kõige adekvaatsemad, kohtus nendega, filmis neid ja kirjutas nende lugude põhjal stsenaariumi. Nii avanesid paljude inimeste elu lood: nende hinged, samuti neid kujundanud olud ja igatsused.

Etenduse käigus annavad oma erilistest kohtumistest rõõmsalt ja samas tõsiselt tunnistust üheksa meie planeedi eri paikadest pärit, erineva eluea ja kutsumusega, mitmesuguseid ameteid pidavat naist ja meest.

Theatrum kustub oma publikut veetma kaunist suvepäeva Viinistu kultuurikeskuses, et jalutada rannakülas, külastada kunstimuuseumi, mis sisaldab üht rikkalikumat valikut Eesti kunstist läbi aegade, ja viibida loojangu eel etendusel, mis kõneleb inimhinge rahu- ja koduigatsuse kogemise ootamatutest võimalustest meie äreval ajal.

Et saada uut jõudu ja rõõmu igapäevaste ülesannete lahendamiseks ja võimaluse kaasinimeste suuremate ootuste ja lootuste valguses endagi hinge vaadata. Suvelavastuse piletid on 24. maini 20 protsenti soodsamad.

Lavastaja: Lembit Peterson
Tõlkija: Tiit Alte
Kunstnik: Kalju-Karl Kivi
Video- ja valguskunstnik: Leon Allik
Helilooja: Tõnis Leemets
Osades: Ott Aardam, Andri Luup, Helvin Kaljula, Teele O’Brock, Laura
Peterson-Aardam, Tarmo Song, Anna Magdalena Peterson, Merlin Kivi,
Jonathan Peterson, Mark Erik Savi

viide allikale