Felicitas

Felicitas

Felicitas

TEGEMIST ON ARHIVEERITUD SÜNDMUSEGA!
Eelseisvaid etendusi vaata meie mängukavast

ESIETENDUS 13. veebruar 2020

autor ja lavastaja Andri Luup
kunstnik Brigita Viik
helilooja Tõnis Leemets
valguskunstnik Emil Kallas
produtsent Ere Naat

Osades: Jan Uuspõld, Riina Maidre, Liina Olmaru, Maria Peterson, Külli Reinumägi, Tarmo Song või Helvin Kaljula

Etendus on ühe vaheajaga ning lõpeb umbes kell 21.20.

NB! Etenduses kasutatakse vilkuvat valgust.

 

Kuidas omas kodus õnnelikuks saada? Kui on kasvatud lahku, kuidas kasvada kokku? Mis on õiglane hind õnne eest?

Olukorras, kus kumbki abikaasa ei ole lõpuni õnnelik, tuuakse mängu kolmas osapool. Täiusliku robotkoduabilise Felicitase ainuke soov on anda nende hüvanguks maksimum…

„Felicitas” on omamoodi koomiline lukuaugulugu, läbilõige meie elamisse käesoleval ajastul ning küsiv vaade tulevikku. Kuidas suhtuda uutesse rollidesse, üksildusse, peresuhetesse uues tehisintellektiga asustatud reaalsuses, mis on samahästi kui käega katsutav ja nii ilus, et mõjub ebareaalsena? Kuivõrd nn vana ja ajale jalgujäänud on inimene omas avaldumises, tõekspidamistes, eetikas, kuivõrd suur ta inimesena sisemiselt suudab olla, vaatamata kiusatusele käituda väikeselt ja madalalt?

Kes selle õnne peaks õuele tooma?

„Eraelus ma teatrisoovitusi eriti anda ei julge, tundmata piisavalt oma suhtluspartnerit ja tema teatrimaitset. „Felicitast” julgen soovitada ka täiesti võõrale inimesele, siin on nii esituslikke kui ka teemakäsituse kihistusi turvaliselt palju, samas pole Andri Luup oma isikupäraseid väljendusvahendeid kuidagi keskpõrandale kokku kuhjanud, näeme temale tüüpilist veidi nukufilmilikku näitlejarežiid, kohati justkui kehvas telepildis hakitud või hanguvat miimikat näitlejate nägudel. Kuidagi on Luubil õnnestunud tõmmata jackpot ja teha lõbus koguperetükk ühe perekonna totaalse allakäigu teemal.”
Meelis Oidsalu (Postimees 2.03.2020)

„„Felicitas” on väga õigel ajal ja hästi kirjutatud narratiiv, tekst samuti nauditav. Tegemist ei ole lähituleviku düstoopiaga, vaid (nagu autor-lavastaja ka kavalehel ütleb) valmis sai ootamatult tänapäevane lugu. Lugu iseenesest on lihtne: mees ja naine võtavad endale koduabiliseks Felicitase, kauni naise välimusega roboti (Riina Maidre). Robot tekitab elevust… /…/ Luubi tekst voolab hästi, ta on ära tabanud sellise olukorra eripära ning osanud näidata inimese ja roboti omavahelise kommunikatsiooni eriilmelisust.”
Kaur Riismaa (Sirp 6.03.2020)

 

„Felicitas ja metafoor” Kaur Riismaa (Sirp 6.03.2020)
„Ühe perekonna totaalne allakäik” Meelis Oidsalu (Postimees 2.03.2020)
Andri Luup: „Juba teise inimese naerma ajamine on õnn” Mairi Hüüdma (ERR 17.02.2020)
„Felicitas toob rõõmu nihestatud kujul” Reet Weidebaum (ERR 11.02.2020)
KUKU Publikumärk 15.02.2020

__________________________________________________________________________________

Hambapesu

Hommikusöök

Meikimine

Magamistuba

vaata lavastuse lehte