Täname

Hea teatrisõber!

Täname Sind pingutuse eest, mida oled teinud seni, et võidelda viirusega. Oled kandnud eeskujulikult maski, desinfitseerinud käsi ja hoidnud teiste teatrikülalistega distantsi. Oled aidanud hoida kultuuri lahti. Ja oled näidanud head eeskuju ka väljaspool teatrit.

Me kõik oleme viirusest väsinud, nii publik kui teatrid. Vaatamata väsimusele aitab ühine pingutus hoida seda edu, mida viirusega võitlemisel Eestis saavutanud oleme. Anname endast parima, et hoida teatrid avatud – nii meie, teatrid, oma kollektiivides, kui teie, publik, meid külastades.

Valitsus kehtestas 1.veebruarist teatrile kohustuse hoida pool saali tühi ja publikut hajutada. Kuid olime müünud teile pileteid juba siis, kui oli lubatud täita kogu saal. Oleme osa pileteid tagasi ostnud ja saalid pooltühjaks saanud. Oleme andnud endast parima, et teile oleks võimalik pakkuda samu või sarnaseid kohti, kuhu olite pileti ostnud. Kahjuks see alati ei õnnestu. Hajutamiseks vajame publiku abi ja mõistvat suhtumist. Meil on rõõm tõdeda, et oleme seda saanud. Aitäh, Theatrumi publik, et oleme saanud tegutseda mõistmises ja koostöös.

Palume olla mõistev ja vastutulelik, kui palume Sul teatrisaalis istuda mujale kui kohanumber Sinu piletil. Palun ole mõistev ka siis, kui koht on lavast pisut kaugemal. Meie – teatrid – lubame, et jätame pool saali tühjaks ja seeläbi tagame, et igaüks saab hajuda. Ja hajuda nii, et teaksime, kuhu Sa istud, et vajadusel, kui tõesti on tervislikel põhjustel Terviseametil vaja Sinu poole ettevaatuse mõttes pöörduda, saaksime seda teha.

Oleme seni suutnud ühise pingutuse tulemusel hoida ära nakatumised teatrisaalis. Ühiselt saame teha nii, et risk teatris nakatuda püsib miinimumis ja seega pole teatrite sulgemiseks põhjust. Ühiselt – publik ja teatrid – saame aidata valitsusel teha otsuseid, mis jätavad teatrielu avatuks.

Täname Sind

Theatrum ja Eesti Etendusasutuste Liit