Ihnus

Ihnus

ESIETENDUS 6. JUUNI 2019

VHK teatrikooli 21.lennu lõpulavastus koostöös THEATRUMIGA

Autor: Molière
Tõlkija: Reinhold Kask
Lavastaja: Mirko Rajas
Kunstnik: Illimar Vihmar
Liikumisjuht: Tiina Mölder
Valguskunstnik: Emil Kallas
Produtsent: Aive Sarapuu
Mängivad: VHK teatrikooli 21. lennu õpilased Jaan Konze, Franz Malmsten, Eik Erik Sikk, Edgar Vunš, Johan Aimla, Mattias Tirmaste, Egert Kadastu, Elss Raidmets, Triinu Malv, Mirjam Orav, Elle Viies, Marlyn-Liis Rüütelmaa, Adeele Rei, Reti Niimann

Molière’i näitemäng „Ihnus” kanti esmakordselt ette 9. septembril 1668, see teos on ühtlasi esimene Molière’i teatritekst, mis Eestis aastal 1886 (teatris Vanemuine) esietendus. Aastal 2019 esietendub sama näitemäng Theatrumis VHK teatrikooli 21. lennu lõpulavastusena. Lavastuses osalevad noored näitlejad on sündinud enamjaolt aastal 2000 ehk siis 332 aastat pärast selle näidendi esimest ettekandmist. Siiski, autori loomingus ning valitud näitemängus on teemasid, mis endiselt kõnetavad ja on nii hingeliselt kui ka eluliselt aktuaalsed ka praeguses ajas.
Lavastuse alustaladeks on muidugi Molière’i ainulaande ning mahlakas tekst, siin ja praegu sündiv mõte, täpne ja terav kujutluspilt, näitleja mäng ning vahetu mänguline kontakt publikuga. Lavastuses kasutame nii Molière’i ajastule omast klassikalist teatrikeelt kui ka kaasaja mänguvahendeid, lähtudes eelkõige noorte näitlejate endi mitmekülgsusest ning mängurõõmust!

Eelseisvaid etendusi ei ole