Kuulamised : Peatoimetaja

Kuulamised : Peatoimetaja

Kuulamised : Peatoimetaja

TEGEMIST ON ARHIVEERITUD SÜNDMUSEGA!
Eelseisvaid etendusi vaata meie mängukavast

Lavaleseadja Ott Aardam / Teksti autor Andri Luup
Toimetaja – Jan Uuspõld / Muusik – Kaspar Uljas

„Kuulamiste” sarjas tuleb ettelugemisele verivärske lugu ühest toimetajast, kes toimetab mitmel rindel. Aga millega ta täpselt toimetab, sellest on tal endalgi raske aru saada. Toimetaja püüab ausalt omi mõtteid, mälestusi ja tundeid jagada ning senist tegevust mõtestada. Aga iseenese süvaanalüüs ei olegi nii kerge, kuna sügavused on inimese eest sageli peidus.

Autor Andri Luup avab loo tekkelugu nii: „Jan Uuspõld mainis kunagi vestluse käigus, et ta luges üht huvitavat katket ühest vanast tõlkest. Otsustasime selle teksti üles otsida ja selgus, et tegemist ei olegi tervikliku teksti, vaid tõlkekatkenditega. Ja sellest mõnest üksikust katkendist ja killust tekkis silme ette üks toimetaja, kes toimetab sajal rindel. Antud juhul seisneb aga koomika selles, et meie ees on inimene, kes on elanud senise elu ilma eetiliste kategooriateta ja käesoleval momendil on ta nende otsa otsekui komistanud ning ta püüab aru saada, mis ta täpsemalt valesti teeb. Miks teised tema toimetamistega rahul ei ole, miks ta üksi on ja kui palju aega talle on veel jäänud.”

Muusikuna teeb selles loos kaasa Kaspar Uljas ning õhtu teist poolt jääb täitma kontsert tema poolt.

 

Jan Uuspõld ei vaja ilmselt meie publikule pikemat tutvustamist. Viimastel aastatel on Theatrumil olnud temaga tihedam koostöö – kandvad rollid on tal olnud lavastustes „Talvevalgus”, „Muna” ja „Felicitas”.

Kaspar Uljas on eesti muusik ja helilooja, kes varasemalt on tuntud eelkõige jazzakordionistina ansamblist Abraham’s Café, kuid viimastel aastatel põhiliselt tegelenud bandooniumimänguga. Keskendudes nii Argentina tangole ja folkloorile, põimib ta seda oma kogemusega jazz- ja maailmamuusikas nii interpreedi kui heliloojana. Alates 2019. aasta kevadest kuulub Kaspar rahvusvahelise ansambli El Muro Tango koosseisu, andes regulaarselt kontserte Euroopas ja Ladina-Ameerikas. Kaspar on varasemalt olnud muusikaline kujundaja Theatrumi lavastusele „Fööniks” (Andri Luup). 

Kontserdil tuleb esitusele mitmekülgne soolorepertuaar bandooniumile, mis sisaldab nii omaloomingut kui ka mõjutusi barokist, jazzist, samuti Ladina-Ameerikast muusikast.