Kuula jumalikku komöödiat

Kuula jumalikku komöödiat

TEGEMIST ON ARHIVEERITUD SÜNDMUSEGA!
Eelseisvaid etendusi vaata meie mängukavast

Itaalia Suursaatkond Tallinnas ja sihtasutus Theatrum kutsuvad teid itaalia keele nädala raames ja Dante Alighieri 700nda surma-aastapäeva puhul „Puhastustule” laulude lugemisele. Teekonda „Jumaliku komöödia” teispoolsusesse esitab Theatrumi trupp kunstilise juhi Lembit Petersoni juhendamisel. Laule kommenteerib Ülar Ploom.

Loetavad tekstid näidatakse ekraanil itaalia ja inglise keeles.

Üritus on tasuta. Eelregistreerimine https://docs.google.com/…/1FAIpQLSd6l0pWgQorqq…/viewform

Covid-19 piirangutega seonduv külastusinfo: https://www.theatrum.ee/kulastusinfo

Teksti loevad: Eva Eensaar, Krista Citra Joonas, Helvin Kaljula, Lembit Peterson, Maria Peterson, Marius Peterson, Erik Richard Salumäe, Tarmo Song ja Kristjan Üksküla

Muusika: Krista Citra Joonas

Paavst Franciscus nimetab Dantet oma apostellikus kirjas CANDOR LUCIS AETERNA (IGAVESE VALGUSE SÄRA) „lootuse poeediks ja inimsüdamesse kirjutatud lõpmatu janu tunnistajaks”. Dante loomingu kaasaegsed uurijad ja tundjad on nimetanud teda ka „igatsuse (isegi ihaluse) poeediks”. Veel on teda peetud itaalia kirjakeele isaks… Hiliskeskaja ilmutuslik poeet on pärandanud inimkonnale nägemuslikku poeesiat, inspireerivat mõtteainet, kõrgfilosoofilisi ja teoloogilisi arutlusi, mis ajendavad inimesi armastusega otsima Tõde tema ilus ja säras ka tänasel päeval.

 

Täname: