KUULA JUMALIKKU KOMÖÖDIAT

KUULA JUMALIKKU KOMÖÖDIAT

TEGEMIST ON ARHIVEERITUD SÜNDMUSEGA!
Eelseisvaid etendusi vaata meie mängukavast

Sel aastal tähistame Itaalia suurima poeedi Dante Alighieri 700ndat surma-aastapäeva.

Dante suri 1321, aasta pärast oma geniaalse suurteose – „JUMALIKU KOMÖÖDIA” – lõpetamist, mille kallal oli töötanud paar aastakümmet.

Paavst Franciscus nimetab teda oma apostellikus kirjas CANDOR LUCIS AETERNA (IGAVESE VALGUSE SÄRA) „lootuse poeediks ja inimsüdamesse kirjutatud lõpmatu janu tunnistajaks”. Dante loomingu kaasaegsed uurijad ja tundjad on nimetanud teda ka „igatsuse (isegi ihaluse) poeediks”. Veel on teda peetud itaalia kirjakeele isaks… Hiliskeskaja ilmutuslik poeet on pärandanud inimkonnale nägemuslikku poeesiat, inspireerivat mõtteainet, kõrgfilosoofilisi ja teoloogilisi arutlusi, mis ajendavad inimesi armastusega otsima Tõde tema ilus ja säras ka tänasel päeval.

Dominiiklaste kultuuripäevade raames esitavad Theatrumi näitlejad Lembit Petersoni juhendamisel 2. septembril KUULAMISTE sarjas katkendi Dante „Jumalikust komöödiast”. Ettekanne põhineb peamiselt teose teisel osal – „Puhastustulel” (PURGATORIO). Varasemalt on Kloostri Aidas Theatrumi näitlejate poolt esitatud kolmel järjestikusel õhtul terviklikult teose esimene osa – „Põrgu” (INFERNO), mis sai meie rohkearvulise ja huvilise publiku väga hea vastuvõtu osaliseks.

Kutsume teid kuulama ja osa saama ajas ja ruumis nii kaugete, kuid ometi meile nii lähedaste tähtede valgusest.

Aeg: 2. september 2021 kell 20.30
Kestvus: kuni 1,5 tundi.
Koht: Theatrumi saal.
Tekste loevad Theatrumi näitlejad Lembit Petersoni juhendamisel.