Kirsiaed

Kirsiaed

Kirsiaed

TEGEMIST ON ARHIVEERITUD SÜNDMUSEGA!
Eelseisvaid etendusi vaata meie mängukavast

VHK Teatrikooli XX lennu lõpulavastus

Autor Anton Tšehhov

Lavastaja Maria Peterson
Tõlkijad Ernst Raudsepp ja Otto Samma
Kunstnik Riina Vanhanen 
Muusikaline kujundus Eva Eensaar
Produtsent Aive Sarapuu

Osades: Teele Kaljuvee-O’Brock, Lisanna Lajal, Johanna Poll,  Hanna Brigita Jaanovits, Camilla Sundvor, Taavet Mark Kirja, Erik Richard Salumäe, Andri Suga,  Ats-Anton Varustin, Saara Liis Jõerand,  Rhett Kütsen, Mari-Ann Reede, Franz Malmsten (11.klass), Johan Kristjan Aimla (11.klass)

1903. aastal valminud näidend „Kirsiaed” jäi Anton Tšehhovi viimaseks tööks. Alates esmaettekandest Moskva Kunstiteatris Konstantin Stanislavski käe all on seda mängitud kõikjal üle maailma ja mängitakse praegugi, kuuludes teatriklassika absoluutsesse tippu. Näidend jutustab ühe mõisa hääbumise loo, ühes kõige inimlikuga, mis sinna juurde käib. Uued väärtused põrkuvad vanadega, praktilisus ebapraktilisusega, pidetus traditsiooniga – vaidlus selle üle, kellel või millel siis lõpuks õigus on, on kestnud juba sajandeid ja lõppu veel ei paista. Tundub, et „Kirsiaial” on igale ajale midagi öelda, alati natuke uut ja natuke ikka seda sama.
Miks MEIE mängime „Kirsiaia” uuesti läbi ja ette? Sest, mis oleks ilusam, kui osata vaadata maailmale nii mitme pilgu läbi ja mõista, et kõikide nende teadmiste taga on veel üks teadmine ja kõige väärtuslikumad on ikka endiselt need asjad, mille väärtust me ei saa mõõta.

Etendused toimuvad:
2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 13., 14. ja 15. juunil kell 19.00 Esna mõisas

Etendus kestab 3,5 tundi. II vaatust mängitakse mõisa aias. Palume arvestada rõivastusega ja soovitame sääsetõrjevahendid kaasa võtta.