Joobnud (buss kesklinnast)

Joobnud (buss kesklinnast)

Joobnud (buss kesklinnast)

TEGEMIST ON ARHIVEERITUD SÜNDMUSEGA!
Eelseisvaid etendusi vaata meie mängukavast

Autor Ivan Võrõpajev

Lavastaja Lembit Peterson
Kunstnik Lilja Blumenfeld

Osades: Maria Peterson, Eva Eensaar, Laura Peterson (26. ja 27. nov) või Kristiina Hortensia Port (30. nov, 1. ja 3. dets), Liina Olmaru, Anneli Tuulik, Piret Krumm, Andri Luup, Marius Peterson, Leino Rei, Mart Aas, Helvin Kaljula, Tarmo Song, Sulev Teppart, Rain Simmul

Etendus on ühe vaheajaga ja kestab 3,5 tundi.
27. novembril on etendusele võimalik sõita kesklinnast bussiga, mis väljub kell 18 G. Otsa tänavalt Estonia teatri kõrvalt. Buss on tähistatud sildiga “Theatrum. Viimsi Black Box”. Umbes 15 min pärast etenduse lõppu suundub buss Viimsist tagasi kesklinna. Teatripileti hinnale lisandub 4 €.

Dramaturg, näitleja ja lavastaja, Moskva teatri “Praktika” kunstiline juht Ivan Võrõpajev (1974) on vaieldamatult üks huvitavamaid ja maailma lavadel enim mängitumaid vene kaaaegseid autoreid.

“Joobnud”(“Пьяные”) on kirjutatud vene kirjanduse parimaid traditsioone jätkates (nt. gogollik “naer läbi pisarate”). Autoril on õnnestunud ehmatava selgusega, samas valusa kaasatundmise ja vabastava huumoriga väljendada tänase päeva inimeste hingeseisundeid – allakäiku ja vaimseid püüdlusi. Tegelasteks on “meie aja kangelased”: pankurid ja nende abikaasad, filmimaailma ja PR- inimesed, reklaamiagentuuri töötajad, modell, prostituut jt. Kõik “Joobnute” tegelased on kogu näidendi tegevustiku vältel alkoholijoobe seisundis. Kusjuures tegemist ei ole alkohoolikutega. Autor kasutab joobnud seisundit kui võimalust rääkida neist olulisist asjust, millest kaine peaga enam rääkida võimalik pole, kuid millest rääkimata pole ka võimalik olla… Näiliselt absurdihõngulisi vestlusi pidades arutlevad tegelased eksistentsiaalsetel ja kunstilistel, religioossetel ja “mädaneva” Lääne liberalismi teemadel, püüavad vabaneda süümepiinadest ja avaldavad ootamatult armastust…

Näidendi ja selle leksika kohta ütleb Võrõpajev ühes intervjuus: “Ma pole mingi huligaan, kes laval ropendab selleks, et kõiki solvata. Kui ma otsustasin mittenormatiivse leksika näidendisse sisse tuua, on mul selleks tõenäoliselt mõjuv põhjus.”

“Joobnud” on (autori ütluse kohaselt) üks viimase 50 aasta kõige religioossemaid ja vaimsemaid näidendeid. Etendus valmis Theatrumi 20. sünnipäeva eel. Lisaks Theatrumi trupile teevad kaasa näitlejad, kes Theatrumi tegemistega erinevatel aegadel seotud on olnud.

Etendused toimuvad 26., 27. ja 30. novembril ning 1. ja 3. detsembril kell 19 Viimsi Black Box Stuudios, Rohuneeme tee 1/7.

lavastusest lähemalt