Eriolukord

Eesti Vabariigi valitsus kuulutas 12.03.2020 hilisõhtul välja eriolukorra. Eriolukord kehtib 1. maini 2020, kui valitsus ei otsusta teisiti. Etendused, kontserdid ja konverentsid on keelatud.

Theatrumi etendused ei toimu kuni eriolukorra lõppemiseni.

Tavaolukorras ei öelda sageli nii mõndagi, mis on justkui iseenesestmõistetav – meile, nagu küllap kõikidele teatritele, on iga üksik külastus (sh piletiost) suur usalduseavaldus. Me oleme Teile väga tänulikud, et paljud Teist kavandasid meie etendusi külastada ka neil päevil, lähinädalatel. Viimastel päevadel on eelkõige olnud juttu kultuurivaldkonna majanduslikest raskustest – see on väga tõsine mure. Kuid lisaks on toimuv keeruline ka emotsionaalselt – muusik või näitleja valmistub etenduseks nii teadlikult kui alateadlikult hämmastavalt pikalt. Samuti etenduse või kontserdi toimumisega seotud lavatagused inimesed. See teadvustub eriti sellistes olukordades nagu praegu, kui väga ootamatult jäävad ära kokkulepitud etendused. On üks teatav tühjus…

Olles tekkinud olukorda põhjalikult analüüsinud teatrisiseselt, pidanud nõu EV Kultuuriministeeriumi esindajaga, on SA Theatrumi nõukogu ja juhatus otsustanud: koroonaviiruse pandeemiast tingitud eriolukorra – ja sellest ajendatud üleriiklikult kehtestatud piirangute – tõttu (st Theatrumist mitteolenevatel asjaoludel) ärajäänud etenduste pileteid Theatrum tagasi ei osta. Küll aga pakume kõikidele soovijatele võimalust vahetada ärajäänud etendustele ostetud piletid Theatrumi etendustele, mis toimuvad alates eriolukorra lõppemisest kuni 31. detsembrini 2020.

Riiklik eriolukord, nagu ka Maailma Terviseorganisatsiooni poolt väljakuulutatud üleilmne pandeemia, on meile kõigile midagi senikogematut. Et vältida asjatut segadust, hakkame piletite vahetamisega tegelema alates 4. maist 2020. Kui eriolukord peaks lõppema varem, siis vastavalt varem – esimesel tööpäeval peale eriolukorra lõppu. Kui eriolukord peaks lõppema hiljem, siis vastavalt hiljem – esimesel tööpäeval peale eriolukorra lõppu. Siis anname teada ka täpse piletite vahetamise korra ning tähtajad.

Tahame väga tänada paljusid inimesi, kes on meile juba käesoleva teadaande eel kirjutanud, avaldanud toetust või soovi ostetud pilet(id) vahetada lavastuse mõneks hilisemaks mängukorraks. Võtame Teie ja ka kõikide teiste kirjasaatjatega ühendust.

Tegeleme teise poolaasta mängukava koostamisega ja kohe, kui oleme selle paika saanud, anname sellest ka teada. Kuivõrd meil on hetkeseisuga kavas sel kevadel veel kaks esietendust, siis jälgime jooksvalt olukorra arengut – loodame, et saame sügisel mängida ka lavastusi, mille etendused oleme eriolukorra tõttu sunnitud tühistama.

Küsimuste korral palume mitte kasutada Facebooki sõnumikeskonda suhtlemiskanalina Theatrumiga. Palume kirjutada aadressil theatrum@theatrum.ee

Soovime kõigile rohkelt tervist ja rahu, täname mõistva suhtumise ja kannatlikkuse eest!


SA Theatrum nõukogu

Lembit Peterson
Anneli Tuulik
Ott Aardam
Andri Luup

SA Theatrum juhatus

Aive Sarapuu
Marius Peterson